Bizi Takip Edin..

MAKALELER...

Sosyal Medyanın İşletmeniz Üzerindeki Etkisi

Teknoloji gelişiyor, haberleşme, iletişim, reklam, ilan her şey değişmekte peki kişisel olarak her türlü teknolojiyi takip eden yatırımcılarımız, bu teknolojiyi kendi işletmelerinde ne kadarını kullana biliyor.

Sosyal Medya Nedir?

İnternet üzerinden tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmasını sağlayan medya sistemine verilen isimdir. Bu paylaşım platformlarına da verilen isim sosyal sayfalar denmektedir. Örnek: facebook, twitter, linkedin vb. siteler.

Firmaların büyüklüğü için bugün yaptığınız paylaşımların kaç kişiye ulaştığı kaç kişinin takip ettiği, kaç kişinin sizin hakkınızda konuştuğu çok büyük önem kazanmaya başlamış bulunmaktadır. Eskiden bir broşür basar ve her kapıya bir adet bırakılır onun okunup okunmadığını bilemezdik. Bugün sosyal bir ağda, kendi web sitenizde oluşturduğunuz ilanların kaç kişi, cinsiyeti, şehri, kullandığı bilgisayarın alt yapısına kadar her bilgiye ulaşabiliyor ve ilgilenip ilgilenmediğini zaman kaybetmeden istatistik olarak göre biliyoruz.

Ortaya birkaç soru çıkıyor

1)    Sosyal medyada ne kadar biliniyorsunuz?

2)    Sosyal medyada kendinizi gerçekten doğru ifade edebildiniz mi?

3)    Sosyal medyada doğru kitleniz nedir?

4)    Paylaşımlarınız misyon ve vizyonuz ile ne kadar örtüşüyor?

5)    Paylaşımlarınız markanızı yükseltiyor mu? Yoksa zarar mı veriyor?

Daha birçok cevap bekleyen sorular ile bizleri bekliyor. Bu durumda yapılması gereken doğru adresten ve doğru işletmeden destek almaktan geçiyor. BRS Danışmanlık olarak sizlere vereceğimiz Yönetim Bilgi Sistemleri Danışmanlığı ile doğru sayfalarda, doğru profil ile doğru müşteriye hızlı ulaşma sırlarını bizimle öğrenek çok iyi bir sosyal medya yönetmeni olmanız için hiçbir engel yok. Unutmayın siz kendinizi tanıta bildiğiniz kadar tanınacaksınız. Sizi sizden daha iyi kimse tarif edemez.

 

Dizayn : Çizgi Web Tasarım