Bizi Takip Edin..

MAKALELER...

Kurumsallaşma Nedir?

BRS KurumsallaşmaKurumsallaşma; bir işletmenin, faaliyetlerini kişilerin varlığına bağımlı olmadan sürdürebilmesini ve geliştirebilmesini sağlayan yapı şekline denir. Farklı bir bakış açısı ile düşünecek olursak, işletmelerin büyümesindeki ve rekabetinde güç kazana bilmesi için oluşturacağı alt yapı çalışmaları ile, misyon faaliyetlerini sürdüre bilmelerini sağlanması, vizyon faaliyetleri yürütürken izlediği yol ve yöntemleri yansıtan politikalar ve hedeflerine ulaşmak için sürdüreceği uygulamalar açısından belirli bir niteliğe, canlılığa ve sürekliliğe sahip olmasıdır.

Türkiye’de bulunan işletmelerin % 85’den fazlası aile işletmesi olduğunu düşünecek olursak, kurumsallaşmanın zorluklarından söz etmek mümkündür.

BRS Danışmanlık olarak sizlere bu zamanda yardımcı oluyoruz. BRS Danışmanlık olarak bu süreçte neler mi yapıyoruz?

1)    Personellerinizin tecrübe ve deneyimleri göz önünde bulundurularak görev ve tanımlarının doğru şekeldi atanmasının sağlanması,

2)    İşletmenizin tüm kural ve yönergelerinin belirlenerek uygulanmasının sağlanması,

3)    İşletmenizin departmanlar arsındaki iş akışının tespiti ve verimli zaman kullanımının sağlanması,

4)    Yetki ve sorumlulukların özenle tespiti ve atamaların yapılması,

5)    Misyon ve vizyonun tespit edilmesi ve politik adımların atılması,

6)    Grup çalışmalarının planlanması ve bireysel karar mekanizmasının yıkılarak, “ben” değil “biz” politikası ile kurumsallaşmanın birinci adımı atılmaktadır.

Önemli olan bir adım atmak ve bu adımı kiminle attığınız. BRS Danışmanlık olarak diyoruz ki “Farkı bizimle yaratın…

Dizayn : Çizgi Web Tasarım